Blog

Comparison-between-ielts-toefl (2)

Priprema za IELTS/TOEFL … etc.

Interlingua Language School Sarajevo organizuje pripremu za polaganje poznatih ispita – provjere općeg znanja engleskog jezika što su popularni Cambridge ESOL Exams: FCE, CAE), IELTSTOEFL te poslovnog engleskog: BEC (Preliminary, Vantage, Higher); TOEIC …etc. Takođe pripremamo polaznike za polaganje međunarodnog ispita iz struke, za pravni engleski kao što su: TOLESILEC., te medicinski UBELT. Naši iskusni predavači su uspješno pripremili mnoge polaznike naše škole  iz raznih zemalja ali i iz naše zemlje.  Upis traje do 05 – 25. u mjesecu, a početak nastave prva sedmica narednog mjeseca. Priprema za ispit može biti grupna, polu-individualna ili individualna/121.


ENGLISH EXAMS FOR JOB & STUDY

IELTS/TOEFL ENGLISH EXAMS FOR JOB & STUDY

Interlingua Language School Sarajevo organizuje Individualni pripremni program za polaganje međunarodno priznatih ispita – provjere znanja općeg, poslovnog i akademskog engleskog jezika što su popularni Cambridge ESOL Exams:

FCE, CAE), IELTSTOEFL te poslovnog engleskog:

BEC (Preliminary, Vantage, Higher); TOEIC … etc.


Takođe pripremamo polaznike za polaganje međunarodnog ispita iz struke, za pravni engleski kao što su :

TOLESILEC., te medicinski OET

 TEST – English Language Test for medical professionals (to work in the UK).


Naši iskusni predavači su uspješno pripremili mnoge polaznike naše škole  iz raznih zemalja ali i iz naše zemlje.


CIJENA:

IND – Individualni Program, cijena po času od 45′ __KM+PDV, za ekstenzivni program + 15%, min 1 modul od 40č. u paketu.

SMI – Semi-Individualni Program, cijena po času od 45′ i  po polazniku __KM+PDV, za ekstenzivni program + 15%, min 1 modul od 40č. u paketu

MG – Mini Grup Program, cijena po času od 45′ i  po polazniku __KM+PDV, za ekstenzivni program + 15%, min 1 modul od 40č. u paketu. Ekstenzivna nastava +15% na cijenu časa. Poslovni/stručni programi 20-30% na cijenu časa. Izvorni govornici cca 10% na cijenu časa.


TOEFL Intensive

The TOEFL® test (Test of English as a Foreign Language™) is the most widely respected English-language test in the world, recognized by more than 7,500 colleges, universities and agenciesin more than 130 countries. Wherever you want to study, the TOEFL test can help you get there.

Minimum level Intermediate. Sadržaj kursa – Pripremni kurs detaljno obrađuje sve dijelove TOEFL iBT testa kroz intenzivnu vježbu i rad na provjerenoj, kvalitetnoj literaturi. Online !

 

 


IELTS Intensive

The International English Language Testing System (IELTS) provides an assessment of English language proficiency. It is widely recognized for further and higher education and is preferred by most universities and other educational institutions in the United Kingdom, Australia, New Zealand, Canada and the United States of America. IELTS is the world’s proven English test. Over 1.4 million candidates take the test each year to start their journeys into international education and employment. IELTS is recognized by more than 6000 institutions in over 135 countries. Online !

Minimum level Intermediate.

 


NIVOI – Komparacija nivoa 

CEF Level Cambridge ESOL IELTS TOEFL iBT

C2

 

CPE

 

9

8

C1

 

CAE

 

7.5

110-120

 

6.5

B2

 

FCE

 

6

87-109

 

5

B1

 

PET

 

4.5

57-86

4

A2 KET

 


Comparing scores to IELTS(klikni ovdje)

 


Comparison Tables TOEFL-IELTS

TOEFL_i_BT_Score_Comparison_Tables (KLIKNI)

TOEFL-to-IELTS-conversion-(klikni)

 

 

 

 

 

 


Upis na upit. Termini po dogovoru.

Upis traje od 05 – 25. u mjesecu, a početak nastave svakog prvog ponedjeljka u narednom mjesecu ILI PO DOGOVORU. 

 


 

Ostavi komentar